Platform over beton en staal in de bouw
Studiereis naar Marseille: Infosteel creëert momentum in Belgische staalbouw

Studiereis naar Marseille: Infosteel creëert momentum in Belgische staalbouw

Infosteel werkt als brancheorganisatie hard aan de ondersteuning van de Belgische staalbouwmarkt. Door kennis te delen, sterke relaties en succesvolle partnerships op te bouwen, en recent door met een groep branchegenoten een driedaagse studiereis aan Marseille te brengen. Jan van Hapert, algemeen directeur van Liemar, was er uiteraard bij.

Jan: ‘De boost die Infosteel de Belgische staalbouwmarkt wil geven, past uitstekend bij onze visie op partnerschap. Elkaar leren kennen, vertrouwen opbouwen en samen groeien. We vonden het dan ook belangrijk om deel te nemen aan de studiereis naar Marseille. Door de initiatieven van Infosteel te steunen, hopen we de Belgische staalbouwers te steunen.’

Horizontale windmolen

Waarom Marseille? ‘In Fos-sur-Mer, dat vlak bij Marseille ligt, werken Eiffage Smulders en Eiffage Métal aan het project ‘Provence Grand Large’: een indrukwekkende assemblage van windturbines op floaters. Het is een innovatieve pilot waarin een drijvend windpark wordt gebouwd, dat 17 kilometer buiten de kust in werking zal worden gebracht. Er worden nu drie exemplaren gemaakt om te testen.’

‘De drijvers zijn gigantische constructies. Tijdens de rondleiding werd onze groep in tweeën gesplitst: een groep ging onder het bouwwerk door, maar mijn groep ging eroverheen. Ik schat in dat we 40 meter de hoogte in gingen, via een laddertje, terwijl de mistral tekeer ging. Dat is een grensverleggende uitdaging voor iemand met hoogtevrees, zoals ik. Maar het was het waard!’

Verbonden door staal

De studiereis gaf inzicht in een bijzonder interessant project, maar vooral in de mogelijkheden van samenwerking in de staalbouw en staalconstructie. ‘Onze groep bestond uit een goede afspiegeling van de staalbranche. Iedereen had op eigen manier een binding met staal. We hebben elkaar in die paar dagen goed leren kennen. Natuurlijk hebben we – naast het werkbezoek – ook een mooie rondleiding door Marseille gekregen, samen een hapje gegeten en geproost op de leuke trip. Nu hebben we dus ook binding met elkaar en zo doet Infosteel precies wat je van een brancheorganisatie mag verwachten. Het was een uitstekende pilot en eentje die naar meer smaakt!’

"*" geeft vereiste velden aan

Stuur ons een bericht

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details