Platform over beton en staal in de bouw
De ultieme verstelbare mal voor liftkokers en duikers
Trapkernen direct na het ontkisten, met een glad afgewerkt betonnen oppervlak.

De ultieme verstelbare mal voor liftkokers en duikers

Als een van ’s werelds meest gerenommeerde malfabrikanten heeft Construx Weckenmann in de loop der tijd een uitgebreid portfolio aan mallen ontwikkeld die voldoen aan de behoeften van prefab fabrikanten. In nauwe samenwerking met de klant streeft Construx Weckenmann ernaar de meest geschikte mal te vinden, die voldoet aan alle technische specificaties, past binnen het budget van de klant en geschikt is voor de afmetingen en aantallen prefab elementen die de klant wil produceren.

Voor bedrijven die duikers, liftkokers of trapkernen produceren, ontwikkelde Construx Weckenmann vele jaren geleden een volledig verstelbaar bekistingssysteem: de Flexbox. Al snel werd de Flexbox de nummer één mal voor veel van de grote Europese prefab fabrikanten van duikers en schachten. In de afgelopen jaren heeft Construx Weckenmann verschillende Flexbox-mallen geleverd aan een groot aantal prefab fabrikanten over de hele wereld, van de VS tot Nieuw-Zeeland.

p66 67 39304011 2 kopie
Bevestigen van wapeningsstaal op de binnenkern van de mal.

De Flexbox is veruit de meest robuuste, betrouwbare en multifunctionele mal op de markt. Construx Weckenmann heeft dit nieuwe type verstelbare mal ontworpen om elk type koker of kern te produceren, zonder doorvoeringen door het betonelement. Het systeem is geschikt voor het maken van enkele en dubbele liftkokers, trapkernen en duikers. Het concept van de mal is gebaseerd op een verstelbaar basisframe waarop alle componenten in positie kunnen worden vastgezet. De binnenmal beschikt over vier hydraulisch krimpende hoeken die, wanneer ze zonder tussenpanelen worden gekoppeld, de minimale kokerafmeting vormen. Deze afmeting kan worden gekozen op 1.200 mm x 1.200 mm, 1.000 mm x 1.000 mm of zelfs 900 mm x 900 mm.

Door vulpanelen toe te voegen tussen de binnenhoeken, kan elke andere interne afmeting worden bereikt. De aanpassingen kunnen in stappen van 250 mm, 10 mm of elke maat daartussen worden uitgevoerd. De krimpende hoeken kunnen een hoek van 90° hebben (voor liftkokers en trapkernen), een afgeschuinde driehoekige hoek (voor duikers) of zelfs een combinatie van een afschuining en een hoek van 90°. Wanneer de mal zowel voor liftkokers en trapkernen als voor duikers wordt gebruikt, kunnen de afgeschuinde hoeken voorzien worden van afneembare opzetstukken. De krimpende hoeken kunnen worden bediend met behulp van vier afzonderlijke hydraulische handpompen of met één enkele hydraulische eenheid.  

Foto3 verbinden van de buitenpanelen met de binnenkern kopie
Het verbinden van de buitenpanelen met de binnenkern.

Typische netto hoogtes van de mallen zijn 3 m en 3,5 m. Door gebruik te maken van modulaire binnen- en buitenpanelen kunnen de lengte en breedte van de elementen die in de mallen worden geproduceerd, oplopen tot 7,5 m x 4 m of zelfs groter. 

Na het assembleren van de binnenmal worden stalen basiselementen op het basisframe en tegen de binnenmal geplaatst. Deze basiselementen rusten op hoogteverstellers en kunnen verschillende breedtes hebben, waardoor diverse wanddiktes voor kokers en duikers mogelijk zijn. Het continu verstelbare hoogtesysteem maakt het mogelijk om het beton altijd bovenaan de mal af te werken.

De basiselementen kunnen vlak zijn (voor liftkokers en trapkernen) of voorzien zijn van een uitsparing (voor duikers). De buitenpanelen worden in een ‘hit-and-miss’-configuratie aan elkaar gekoppeld. Hierdoor kan elke gewenste buitenafmeting gerealiseerd worden, ongeacht de aanpassingen aan de binnenmal. De buitenpanelen en binnenpanelen worden aan elkaar bevestigd met spindels aan de onderkant en met trekstangen over de bovenkant van de mal. Hierdoor zijn er geen doorvoeringen door het betonelement nodig, wat resulteert in een glad en waterdicht oppervlak.

Foto1 Typische setup van een flexbox mal kopie
Typische setup van een Flexbox mal.

Shaping the Future of Concrete

Construx Weckenmann voldoet aan de eisen van klanten om de meest geschikte oplossing te vinden voor al hun bekistingsvragen. Het resultaat van het bereiken van dit doel is steevast een zeer tevreden klant. Als snelgroeiend Vlaams bedrijf wil Construx voorop blijven lopen in de consoliderende markt van bekistings- en mallenfabrikanten, zoals blijkt uit de baseline ‘Shaping the Future of Concrete’. Construx is sinds 2003 een wereldwijd gerespecteerde partner in deze nichemarkt. Engineering, productie, projectmanagement, … alles gebeurt in eigen huis en vanuit één van de zeven vestigingen in België, Nederland of Roemenië. De combinatie van een flexibele aanpak en een vastberaden houding garandeert dat Construx niet alleen een leverancier, maar ook een partner is voor haar klanten. Met de overname van het Duitse bedrijf Weckenmann vorig jaar wordt het Belgische bedrijf Construx de wereldwijde referentie in bekistingen, machines en installaties voor prefab betonelementen. Daarnaast zet ze volop in om Construx Rental, de afdeling verhuur van bekistingssystemen, verder uit te bouwen. Met de drie huidige verhuurdepots en met participaties in een Zwitsers en een Iers verhuurbedrijf is de basis gelegd voor verdere expansie in de komende jaren. De ambitie is om binnen enkele jaren eigen verhuurbedrijven te hebben in Nederland, Frankrijk en Groot-Brittannië.   

Heeft u vragen over dit artikel, project of product?

Neem dan rechtstreeks contact op met CONSTRUX.

Contact opnemen

Stel je vraag over dit artikel, project of product?

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer +31 343 76 11 54 E-mailadres [email protected] Website construx.eu

"*" geeft vereiste velden aan

Stuur ons een bericht

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten