Platform over beton en staal in de bouw
Belgische betonproducent modelleert met Oostenrijkse software
De complexe noodtrap van basisschool Zonnepoort Gent.

Belgische betonproducent modelleert met Oostenrijkse software

Digitalisering in de prefab betonsector

Allplan, van Oostenrijkse origine en onderdeel van de Duitse Nemetschek Group, ontwikkelt wereldwijd software voor architecten, ingenieurs en de bouwsector in het algemeen. Haar ‘Design to Build’ workflows sturen zowel infrastructureel ontwerp als bouwplanning aan en worden onder andere toegepast bij burgerlijke bouwkunde, wegen- en infrastructuurwerken en bruggenbouw. Ook bij de prefab betonproducenten zorgen ze voor handige en efficiëntie verhogende oplossingen. Het Veurnse Enjoy Concrete is alvast een tevreden gebruiker.

Allplan is ontegenzeggelijk een leidinggevende speler in BIM-oplossingen voor het plannen en sturen van bouwprojecten. De slagkracht van het bedrijf berust op 20 buitenlandse vestigingen, 600 medewerkers, 240.000 gebruikers en 80 technologiepartners.

Portret van een gebruiker: Enjoy Concrete

Enjoy Concrete is een eigentijds en toekomstgericht productiebedrijf van hoogkwalitatieve en geprefabriceerde maatwerkelementen in architectonisch beton. Naast de puur bouwkundige elementen onderscheidt ze zich ook in sterk creatieve bewerkingen van beton. Enjoy Concrete spitst zich toe op het maken van alle mogelijke elementen in architectonisch beton. De elementen beantwoorden aan heel hoge esthetische eisen dankzij de productie in supergladde bekisting en veelal met zelfnivellerend beton. Doordat alles op maat gemaakt wordt, bevat het assortiment de meest uiteenlopende betonelementen: van wanden en kolommen over balkons en luifels tot gevelbanden en tegels.

Naast de eerste liefde voor het gladde beton, worden ook diverse afwerkingstechnieken toegepast zoals gewassen, gestructureerd, gezuurd, gestraald, gepolierd, gevlinderd, … Maar ook heel specifieke technieken en technologieën worden aangewend. Stampbeton, uhsb, textielbekisting, … Ongeacht de uitvoering en toepassing en steeds met de beste kwaliteit voor ogen.

Nood aan een 3D-verhaal

Karl Van Schaeybroeck, hoofd studie- en tekenbureau bij Enjoy Concrete: “We hebben eerst lange tijd in 2D getekend met AutoCad Structural Detailing, wat ons toeliet om, naast de opmaak van bekistingsplannen, ook eenvoudig de wapening te tekenen. Wegens de vaak unieke, ‘one of a kind’ maatwerkelementen die we dagelijks realiseren, werd de nood aan een 3D-ontwerpprogramma steeds groter. Op een gegeven moment kwam Revit even in beeld, maar we belandden uiteindelijk bij Allplan, op aanraden van een bevriend extern studiebureau. Sinds we dit pakket in gebruik hebben, kunnen we veel vlotter, preciezer en efficiënter ontwerpen in 3D.”

Modelleren van complexe maatwerkvormen

Allplan Engineering is een designprogramma dat toelaat om op een precieze manier allerhande prefab elementen te ontwerpen waaronder muren, balken en platen en dit in elke fase van een project. Van Schaeybroeck: “Vooral de flexibiliteit van Allplan Engineering is voor ons van groot belang. Zo kunnen we vlot schakelen tussen 3D-model en 2D-productietekeningen, koppelen we de nodige intelligentie aan de elementen en worden wapeningsborderellen en materiaallijsten automatisch gegenereerd. Ook kunnen probleemloos last minute wijzigingen worden aangebracht. Het vooraf integreren van wapening, hijsvoorzieningen, verankeringen en andere noodzakelijke instortvoorzieningen is voor ons een belangrijke tijdbesparende factor. Het 3D-verhaal en de uitwisseling van IFC-modellen met externe partners zorgt ervoor dat de kans op fouten en clashes drastisch wordt verminderd. We hebben bewust niet geopteerd voor een koppeling aan de eigenlijke productie en dit omwille van het feit dat we normaliter geen grote reeksen van identieke elementen produceren. Maatwerkproductie en unieke elementen zijn nu eenmaal onze sterkte.”    

Heeft u vragen over dit artikel, project of product?

Neem dan rechtstreeks contact op met ALLPLAN GmbH.

bedrijvenindex logo Contact opnemen

Stel je vraag over dit artikel, project of product?

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
bedrijvenindex logo Telefoonnummer +49 (0)89 92793-0 E-mailadres [email protected] Website allplan.com/precast

"*" geeft vereiste velden aan

Stuur ons een bericht

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wij gebruiken cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details

Kunnen we je helpen met zoeken?

Bekijk alle resultaten